Moti sot

1

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut paradite do të jetë me vranësira të matura, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Do të jetë më freskët dhe me erë të përforcuar në drejtimin verior.

Temperatura minimale do të zbres nga 16 deri në 8 gradë Celsius. Temperatura maksimale gjatë ditës do të arrij nga 18 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup gjatë orëve të mëngjesit do të mbajë mot me vranësira mesatare kurse gjatë ditës me diell dhe me erë të fortë në drejtimin të veriut. Temperaturat në kryeqytet do të sillen nga 11 deri në 21 gradë Celsius.

Comments are closed.