Moti sot

9

Shkup, 9 shtator – Moti nesër në vend do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit të izoluar me paraqitje të reshjeve afatshkurta të shiut të rrëmbyeshëm.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri 19 gradë, ndërsa e ditës prej 23 deri 33 gradë. Në Shkup dhe rrethinë temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17 gradë, ndërsa e ditës deri 31 gradë. Prej nesër do të ketë mot me dhe do të pasojë periudha e motit kryesisht stabil dhe relativisht të ngrohtë. (koha.mk)

Comments are closed.