Moti sot

Shkup, 24 gusht – Moti paradite në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare, ndërsa pasdite do të ketë rritje të vranësirës me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të ulet midis 13 dhe 21 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë prej 30 deri në 38 gradë.

UV indeksi do të arrijë 8.

Në Shkup, paradite moti do të jetë me diell, pasdite me rritje të vranësirave dhe me reshje lokale të shiut. Temperatura e mëngjesit do të jetë deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 35 gradë Celsius.

Vazhdon periudhë e motit të ngrohtë. Të dielën dhe në fillim të javës së ardhshme në orët e pasdites do të ketë rritje të vranësirës me shi të rrëmbyeshëm lokal, erë të përforcuar dhe bubullima. Proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë të paraqitjes së breshrit. (koha.mk)