Moti sot

Shkup, 14 tetor – Moti sot do të jetë me vranësira i ftohtë dhe me reshje shiu të cilat vende vende do të jenë më të rrëmbyeshme dhe të përcjella me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Në male në pjesën veriperëndimore reshjet do të jenë të dëborës ku do të formohet shtresa prej 10 deri në 15 centimetra. Reshje të dëborës do të ketë edhe në disa vende në të larta. Temperatura minimale o të jetë në interval prej 2 deri në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 3 deri në 11 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, i ftohët dhe me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 6 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë.