Moti sot

17

Shkup, 8 prill – Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm, në pjesën jugperëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të dobëta të borës. Gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrin nga 6 deri në 14 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në një gradë, derisa ajo maksimale do të arrij deri në 10 gradë Celsiusë.