Moti sot

25

Sot do të mbizotërojë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët veriore. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të motit të paqëndrueshëm me reshje afatshkurta të shiut dhe bubullima, kryesisht në viset malore. Temperatura minimale do të jetë prej 12 deri 21, kurse ajo maksimale nga 28 në 36 gradë Celsius. UV do të arrij tetë. Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri 33 gradë Celsius.

Të premten na pret mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa në orët e paditës do të ketë paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Gjatë fundjavës temperaturat do të ulen, kurse moti do të jetë jostabil, me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut, erë të përforcuar dhe kushte për paraqitje të breshëri.

Comments are closed.