Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri në 25 gradë

23

Shkup, 22 shtator – Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej 8 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 16 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe kushte për reshje shiu. Do të fryj erë e matur, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.