Moti me diell, temperatura deri në 28 gradë

21

Shkup, 24 shtator – Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell dhe më ngrohtë. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri në 28 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë me diell dhe vranësira të dobëta. Do të fryj erë e matur nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 3 fradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.