Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 22 gradë

18

Shkup, 2 prill – Paradite moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare. Në orët e pasdites vranësirat do të ritën dhe do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale do të jetë prej 17 deri në 22 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje shiu. Do të fryj erë nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të ulet në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 20 gradë Celsiusë.