Moti me diell dhe me vranësira lokale

3

Sot në Maqedoni moti do të jetë me diell dhe me vranësira lokale.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 18 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 23 deri 30 gradë celcius.
Në Shkup parashikohet kryesisht mot me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në 19 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 27 gradë.

Comments are closed.