Moti gjatë fundjavës

45

Shkup, 6 prill – Moti në Maqedoni nesër do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 13 deri në 22 gradë Celsius.

Siç kumtoi DPHM, moti do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë e erë të dobët lindore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej tre deri në dhjetë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 19 deri në 25 gradë Celsius.

Të hënën motit do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare lokale. Në pjesët perëndimore, vranësira në mënyrë afatshkurtër do të rritet. Do të fryjë erë e dobët mesatare juglindore. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej dy deri në nëntë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 18 deri në 24 gradë.

Moti të martën do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët perëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej tre deri në nëntë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri në 24 gradë Celsius.

Comments are closed.