Mot me vranësira të ndryshueshme, pasdite mot me shi dhe bubullima

20

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme lokale dhe bubullima, posaçërisht në pjesët jugore. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor ndërsa pasdite nga drejtimi i kundërt. UV do të jetë 6. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tetë deri në 16 gradë Celsius, ndërsa temperatura më e lartë e ajrit e ditës prej 21 deri në 27 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli, pasdite me kushte për reshje të shkurtra lokale të shiut dhe bubullima. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare verilindore. Temperatura do të lëvizë prej 14 deri në 25 gradë Celsius. Ditëve në vijim do të vazhdojë periudhë e motit të ndryshueshëm me reshje të përkohshme të shiut dhe bubullima. Të premten dhe të shtunën pritet proceset të jenë më të dobëta.

Comments are closed.