Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

2

Shkup, 17 korrik – Moti në vend do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej nëntë deri në 17, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej 22 deri në 33 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 14, ndërsa temperatura e ditës do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit më të nxehtë me rritje të temperaturave të ditës. Të premten në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shiut dhe vetëtimave.

Comments are closed.