Mot me diell me temperaturë deri 32 gradë

19

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në 12, ndërsa e ditës prej 23 deri në 32 gradë Celsius. Vlera UV do të jetë 7. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, kryesisht me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të ulet në tetë, ndërsa e ditës do të ngjitet deri në 30 gradë Celsius.

Nesër do të ketë rritje të vranësirave. Do të fryjë erë e përforcuar juglindore e shoqëruar me shi të përkohshëm, vende-vende i rrëmbyeshëm dhe me paraqitjen e vetëtimave, veçanërisht në jug. Reshje të reja të shiut të shoqëruara me erë të përforcuar dhe paraqitjen e jostabilitetit priten edhe në fillim të javës së ardhshme të punës.

Comments are closed.