Mot me diell me erë të përkohshme të përforcuar veriperëndimore

4

Moti në Maqedoni do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe me erë mesatare përkohësisht e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor, posaçërisht përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri në 20 gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës prej 28 deri në 34 gradë Celsius.

Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me erë mesatare, në disa momente e përforcuar veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 32 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme vazhdon periudha e motit kryesisht stabil dhe të ngrohtë. Për fundjavë do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Të martën dhe të mërkurën do të ketë rritje të pjesshme të vranësirave, ndërsa edhe paraqitje të jostabitetit lokal me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Comments are closed.