Mot me diell dhe vranësira të vogla, pasdite të reshura të shiut

24

Shkup, 25 maj – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare dhe me erë mesatare të kohëpaskohshme të përforcuar veriore. Pasdite do të ketë kushte për shi të shkurtër lokal. UV indeksi do të jetë 7, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 4 deri në 14 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri në 8 gradë ndërsa ajo e ditës deri në 22 gradë Celsius.

Comments are closed.