Mot me diell dhe me erë

32

Shkup, 16 shtator – Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri 16 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 14, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 21 gradë Celsius.

Të enjten pasdite dhe të premten moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe të reshura lokale të shiut dhe bubullimë, posaçërisht në pjesët jugore të vendit. Të premten do të fryjë erë e përforcuar veriore. Prej ditës së shtunë dhe gjatë ditëve të ardhshme do të mbisundojë mot stabil, ndërsa temperaturat do të ulen.