Mot me diell dhe i ngrohtë deri në 30 gradë Celsius

15

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej tre deri në nëntë gradë, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 30 gradë Celsius. UV indeksi është shtatë. Në Shkup gjithashtu moti do të jetë i ngrohtë me erë të dobët veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 28 gradë Celsius. Ditëve në vijim vijon periudhë e motit relativisht të ngrohtë me rritje të temperaturave të ditës. 

Comments are closed.