Mot i ngrohtë dhe me diell, pasdite shira lokale

8

Shkup, 26 maj –  Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare me erë të lehtë deri në mesatare jugore. Vranësirat pasdite do të rriten, ndërsa nga fundi i ditës në pjesët perëndimore do të ketë reshje lokale të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 14 gradë, ndërsa ajo ditore prej 18 deri në 29 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri në 28 gradë.

Comments are closed.