“Mos bërtit a more vesh”: Vjosa Osmani përplaset me deputetin e LDK-së

2 555

Kanë shpërthyer përplasjet mes kryeparlamentares Vjosa Osmani dhe deputetëve, të cilët donin replikë pas fjalës së Kryeministrit Albin Kurti.

Kryeministrit, në seancën ku pritet të votohet për shkarkimin e tij, i kanë replikuar deputetët e LDK’së dhe AAK-së pas fjalës së tij.

Dikush nga ta më tej deshi të merrte prapë fjalën, e Osmani tha se s’mund t’ia jap një minut sepse po e respekton rregulloren e Kuvendit. “Mos bërtit deputet. Mu askush s’ka nevojë me më tregu cka me bo, a morëm vesh”, tha Osmani, duke bërtitur.

Comments are closed.