Ministri malazez i punës është pozitiv me Kovid-19

23

Podgoricë, 8 korrik – Ministri malazez i punës dhe ndihmës sociale Kemal Purishiq është pozitiv me koronavirus, kumtoi Qeveria malazeze.

Nga rezultatet e mbrëmshme të testit, siç citohet, ministri dhe bashkëshortja e tij janë në vetizolim.

“Trupi kordinues nacional (TKN) e përshëndet respektimin joselektues të masave epidemiologjike  dhe i dëshiron familjes  Purishiq shërim të shpejtë dhe kthim në aktivitetet e rregullta”, kumtoi Qeveria  në profilin e saj në Tuiter.