Mickoski u takua me ambasadoren amerikane Bërns

2

Shkup, 17 korrik – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski e realizoi takimin e parë zyrtar me ambasadoren e re amerikane Kejt Meri Bërns.

Mickoski i dëshiroi mirëseardhje ambasadores dhe shfaqi shpresë se bashkëpunimi gjatë mandatit të saj do të jetë në drejtim të përmirësimit të marrëdhënieve strategjike midis Republikës së Maqedonisë dhe SHBA-së.

Mickoski theksoi se për VMRO-DPMNE-në miqësia midis Republikës së Maqedonisë dhe SHBA-së është me rëndësi të madhe.

Lideri i VMRO-DPMNE-së theksoi se për partinë interes strategjik kyç është anëtarësimi i Republikës së Maqedonisë në NATO dhe BE.(koha.mk)

Comments are closed.