Mickoski: Pakoja e katërt e masave të Qeverisë sërish do të jetë tentativë e pasuksesshme që t’u ndihmohet qytetarëve dhe ekonomisë

13

Shkup, 29 shtator – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sonte në emisionin “Top Tema” në “Tellma” theksoi se Qeveria e Zoran Zaevit nuk i ka ndihmuar qytetarët me një miliard euro, siç thotë ai, por kjo ndihmë është shumë më e vogël.

Sipas Mickoskit, gjithçka që u komunikua në konferencën për shtyp nga Zoran Zaevi duhet të dorëzohet, sepse, siç potencon ai, dorëzimi është shumë i rëndësishëm. Ne mund t’i themi shumë gjëra njëri-tjetrit, nënvizoi ai, por nëse dërgesa mungon, atëherë ajo që thamë ishte e kotë.

Ai theksoi se investimet kapitale duhet të realizohen urgjentisht dhe  të ulen shpenzimet joproduktive.

I pyetur se si e komenton kënaqësinë e Lidhjes së Odave ekonomike dhe të Sindikatave për paketën e katërt të masave të Qeverisë, Mickoski tha se është ende herët për të folur, duhet të pritet që të realizohen gjërat e premtuara dhe se ende nuk janë dorëzuar vendimet ligjore për setin e masave qeveritare.

Comments are closed.