Meteori ndriçon qiellin, spektakël i pazakontë në Sardenja (VIDEO)

8

Një dritë ka ndriçuar qiellin, duke lënë pa fjalë dhe ndoshta edhe duke trembur pak, spektatorët e pazakontë të këtij spektakli.

Bëhet fjalë për një meteor, që ka rënë në tokë rreth orës 22.45 të së premtes së 16 gushtit. Sipas ekspertëve meteori mund të ketë rënë në det mes Sardenjës dhe ishujve spanjoll.

Në rrjetet sociale dëshmi nga kjo dukuri natyrore.

 

Comments are closed.