Messi ndërpren bisedimet me PSG-në për rinovim të kontratës

Paris Saint-Germain dhe Messi kanë hasur në disa pengesa në lidhje me rinovimin e kontratës.

TyC Sports raporton se kampi i argjentinasit i ka bllokuar negociatat me klubin francez.

Messi ishte i interesuar të rinovojë kontratën me parisienët, por me sa duket kjo gjë ka ndryshuar.

Advertisements

Mbetet të shihet se a do të ndryshojë ambient Messi në korrik, atëherë kur edhe do t’i skadojë kontrata me kampionin francez.