Merkel 15 vjet në pushtet, Zaev uron kancelaren gjermane

55

Kryeministri Zoran Zaev përes Twitter ka uruar kancelaren gjermane Angela Merkel me rastin e shënimit të 15 viteve si kancelare në Republikën Federale të Gjermanisë.

“Urime për mikeshën tonë, Dr. Angela Merkel, e cila sot shënon 15 vjet si kancelare në Republikën Federale të Gjermanisë. Ajo po shkruan histori bashkëkohore gjermane. Kancelarja është mikesha jonë e ngushtë dhe na motivon të ecim përpara edhe më me guxim”, shkroi kryeministri Zaev në Twitter.