[adning id="476476"]

Meri Shehu bën parashikimin e horoskopit për muajin Gusht

65

Astrologia e njohur, Meri Shehu, ka bërë një postim në llogarinë e saj në “Facebook”, ku bën parashikimin e yjeve për muajin gusht. Ajo shkruan se ky muaj fillon me një shtrëngim të madh që prek komunikimin, lëvizjen dhe ligjin,

“Shumë njerëz do ta gjejnë veten në vështirësi për t’u sqaruar dhe fjalën e fundit do ta ketë keqkuptimi, kthimi mbrapa dhe ftohtësia. Kjo ndodh pasi kemi kundërshtimin e Mërkurit në Luan me Saturnin në Ujor, dhe madje më datën 2 kemi kundërshtimin e plotë të Diellit në Luan me Saturnin në Ujor”, shkruan Meri.

Më poshtë është parashikimi i yjeve sipas Shehut:

Dashi

Hena e re ne dt 8 do jete e vetmja mundesi te beni nje ndryshim te mire dhe te cliroheni nga shume kufizime qe do hasni ditet e para te muajit Gusht.

Shume probleme ne lidhje me karrieren apo nje person te rendesishem i cili i terheq te gjitha premtimet dhe ju le shume zbrazur ekonomikisht dhe shpirterisht. Ka nje moment rregullimi ne cift pas dt 16 i cili do jete parasja pas ketyre vuajtejeve.

Demi

Perballjet per shenjen tuaj ne muajin Gusht do jene te medha. Si ato ne lidhje me ligjin apo udhetimet por edhe ato familjaret do perballen me shume pengesa.

Nje clirim do kete ne dt 8 me henen e re ne Luan qe ju sjell nje frymemarrje te mire dhe ndryshime te mira por me shume sforco ne ceshtjet familjare apo biznesin familjar. Ne lidhje me punen dhe shendetin do filloni te ndjeheni pak me mire pas dt 16 Gusht.

Binjaket

Duket sikur nuk ju prek shume forte lufta e Titaneve ne dhjetediteshin e pare te Gushtit. Por kujdes se renia e disa personave te rendesishem nga froni ju terheq per poshte ne ekonomi dhe ne jete sociale e dashuri.

Mos u nxitoni ne te njejten kohe te bini nga shiu ne bresher dhe te pranoni nje oferte pune apo personale rreth dt 10. Dhe per ju clirimi fillon te duket pas dt 20 Gusht kryesisht ne dt 22 me henen e plote ne Ujor.

Gaforrja

Per shenjen tuaj rruga e shpetimit do ishte nje rruge e mesme por nderkohe gjate dhjetediteshit te pare te Gushtit nuk do kete asnje alternative te mesme.

Madje do ndjeheni se tani duhet te merrni vendime apo te jepni llogari ne ceshtje ekonomike, ne ceshtje pune dhe nje nje antagonizem te forte.

Kujdes ne te njejten kohe marredheniet ne cift. Ne dt 8 do keni nje mundesi clirimi por shume e vogel. Ne dt 22 me henen e plote ne Ujor do kuptoni permasat e demit shpirteror.

Luani

E filloni muajin shume fuqishem pasi Dielli eshte ne shenjen tuaj por me shume perballje Merkuri dhe Dielli do jene ne kundershtim me Saturnin me Uranin dhe me gjithe ernergjite e titaneve perfshire edhe me Jupiterin ne Ujori

Po e perballuat kete periudhe atehere jeni vertete Luan.

Hena e re ne dt 8 ju jep nje energji per ndryshime por shume e vaket. Nje permiresim vjen ne dt 16 me futjen e Aferdites ne Peshore qe ju cileson sipas talenteve dhe deshirave tuaja. Ne dt 22 me henen e plote ne Ujor kujdes nga ngarkesat emocionale dhe marredheniet ne cift.

Virgjeresha

Marsi planeti i luftes do jete ne shenjen tuaj gjate Gushtit. Por ne kundershtim me Neptunin ne Peshk nuk do beni gje tjeter vetem se do luftoni me mullinjte me ere/

Kjo do te thote qe ruajini energjite per me vone dhe mos i shperdoroni sidomos gjate dhjetediteshit te pare te shenjes tuaj. Kujdes gjate dt 10 dhe 11 nje premtim i cili mund te jete shume i deformuar apo zhgenjyes ne dashuri dhe ne marreveshje ekonomike.

Pas dt 16 fillon dhe permiresohet situata juaj dhe merrni nje drejtim me te qarte.

Ne dt 8 hene e re ne Luan vetem sa ju kujton se gjerat qe doni te beni duan edhe pak durim. Kujdes me shendetin ne kete periudhe. Ne dt 22 i jepni fund nje pune apo nje cikli dhe pergatiteni per nje cikel te ri.

Peshorja

Mund te themi se i keni te gjitha kundra ne dashuri ekonomi dhe ne armiqesi deri ne dt 16 Gusht.

Kujdes ne dt 10 dhe 11 pasi duan tju fusin ne nje kurth ekonomik apo ligjor. Kujdes takimet e fshehta pasi duan te provokojne skandale. Dt 8 do jete nje frymezim apo nje frymemarrje goje me goje ne nje proces te veshtire rizgjimi.

Gjysma e dyte e muajt do jete komplet ndryshe dhe do ndjeni fatin ne madheshtine e tij sidmoms ne dt 22 Gusht.

Akrepi

Ju do jeni ne mes te betejes se Titaneve qe perballen Uranit Jupiterit Diellit dhe Saturnit.

Cfare mund te pritet me teper lufte se kaq. A mund te shpetojne disa nga planet tuaja apo deshirtat tuaja pa u nderlikuar? Kjo do jete e veshtire sidomos ne dhjetediteshin e pare te ketij muaj acarues.

Aferdita nga shenja e Virgjereshes mund tju ndihmoj deri ne dt 16 por nese nuk beni gabime sentimentale dhe tregoni dobesi.

Hene e re ne Luan megjithese e vuajtur mund tju ndihmoj ne nje njohje te re dhe nje reklamim pune ne dt 8.

Ne daten 6 Kujdes ne marredhenie me eproret apo ne cift. Do kete perballje. Nje lidhje romantike do ju gezoj jeten ne dt 16 Gusht. Shume detabte dhe keqkuptime per udhetime do keni deri ne dt 11.

Shigjetari

Duket sikur avash avash po rregullohen gjerat por ne thelb avash avash po perkeqesohen ne shume drejtime sidomos ne lidhje me punen dhe jeten personale.

Megjithese ju jeni ne disa drejtime te favorizuar ligjerisht perseri do keni bashkepuntor qe do ju ngacmojne si Piranjat duke ju ngrene si pa dashje pak nga pak. Nje udhetim me jashte mund te shkoj keq por edhe nje sqarim me dike ne partnneritet apo ne cift mund te shkoj keq gjate dhjetediteshit te pare te Gushtit.

Mbas dt 16 do ndjeni me shume qetesi dhe mirekuptim dhe begati. Ne dt 8 hene e re ne Luan do ju jap nje shtyse te mire per te bere ndryshime dhe per te flirtuar.

Bricjapi

Ndoshta per vete nuk do ndjeheni shume te kenaqur dhe kjo do ju beje te beni gjithcka qe edhe te tjeret te mos jene te kenaqur shume. Ne dashuri do kaloni nje periudhe te veshtire ne dt 6 dhe 7 Gusht.

Po keshtu edhe ne ekonomi. Nje person me pushtet ndoshta do ju behet pengese dhe do ju marri fatin ne dashuri. Ne dt 10 kini kujdes nga nje ceshtje ligjore ekonomike. Por ne dt 16 fillon ta rimerrni veten ne lidhje me karieren dhe clirimin psikologjik e persnal. Mos investoni ne dt 22.

Ujori

Duket sikur po i perballni te gjithe me te gjitha per te sjelle ndryshimin e madh ne jeten tuaj por edhe te te tjereve. Luanet qe nuk i duroni dot do perpiqeni ti pengoni kaq shume saqe ata do ta ndjejne veten te pamundur perball jush dhe gjerave qe duan te bejne.

Saturni ne shenjen tuaj do jete xhandari i te gjitheve dhe frenuesi ne cdo parregullsi. Hena e re ne Luan ne dt 8 mund t’ju sjelle nje propozim te ri bashkepunimi dhe bashkjetese.

Ne dt 16 mund te festoni nje ringritje ne jeten tuaj profesionale dhe kontakte me jashte vendit e udhetime. Dt 6 sjell ndryshime qe ne dukje duken te veshtira por qe mund te premtojne ne te ardhmen. Jeni titan dhe duhet ta tregoni kete.

Peshqit

Me ju gjerat duken me te thjeshta kete muaj megjithese do keni sherre dhe debate ne lidhje me punen dhe ndryshime te papritura te planeve.

Por Aferdita ne Virgjeresh perball shenjes tuaj ju fton per pak me shume mend ne koke dhe ju ve ne nje program pune dhe bashkepunimi.

Po keshtu edhe ne jeten erotike megjithese ju jeni shume romantik kete periudhe per te marre nje drejtim. Kujdes nga nje zhgenjm ne dt 10 dhe 11 ne ceshtje ekonomike dhe erotike. Ne dt 16 do filloni te cliroheni dhe do keni njohje me te mira. Ne dt 22 do jeni shume te ngarkuar psikologjikisht.