Mediumi gjerman zbulon emrat e pesë futbollistëve që ‘shkarkuan’ Ancelottin

Mediat gjermane kanë zbuluar emrat e pesë futbollistëve, të cilët mendohet se ishin kundër trajnerit italian, Carlo Ancelottit, i cili u shkarkua dje (e enjte) nga posti i trajnerit të Bayern Munichut

86

Trajneri italian u shkarkua nga posti i trajnerit të gjigantit bavarez pas nisjes së dobët të kampionatit, ndërsa kulmi ishte humbja e thellë 3-0 ndaj Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, deri te shkarkimi i Ancelottit erdhën pasi pati edhe disa faktorë tjerë dhe jo vetëm rezultatet e dobëta në fushë. Presidenti i klubit, Oli Hoeness theksoi se trajneri italian, pasi pesë lojtarë kundër tij, dhe skuadra nuk mund të merrte rezultati, teksa u detyruan ta marrin vendimin e shkarkimit. Mediumet gjermane theksojnë se janë pesë lojtarë nga ‘garda’ e vjetër, të cilët kanë ndikuar në shkarkimin e trajnerit italian.

Sipas mediumit gjerman Sport1, sulmuesi Thomas Muller, anësorët e sulmit, Franck Ribery e Arjen Robben dhe dy qendërmbrojtësit Mats Hummels dhe Jerome Boateng ishin kundër Ancelottit.

Megjithatë, edhe pse u shkarkua, Ancelotti thuhet se është vërshuar menjëherë nga ofertat, ku përmendet emri i Milanit dhe PSG-së për stolin e trajnerit.

Comments are closed.