Me 25 maj, opozita në Shqipëri përsëri në protesta

4

Tiranë, 15 maj – Opozita shqiptare ka caktuar protestën e saj të radhës, e cila do të mbahet në datën 25 maj, në orën 19:00.

Vendimi, siç citojnë mediat shqiptare, u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, përcjellë KOHA.

“Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit ët shtetit ku ndodhet vendi. Sot e gjithë Shqipëria dhe bota kanë kuptuar se fshihet makthi i Edi Ramës për atë që e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore ku përfshihet drejtpërdrejtë Edi Rama. Vendimi unanim i opozitës është përballje ballore me të gjitha format. Që nga ky moment do të jemi çdo ditë dhe çdo minutë bashkë me qytetarët në një përballje pa kthim me ushtarët dhe shërbëtorët e juntës kriminale në pushtet derisa të diktojmë kthimin tek demokracia”, tha Basha pas mbledhjes. (koha.mk)

Comments are closed.