Mbyllen pjesët e para në Champions, këto janë rezultatet

19

Janë mbyllur pjesët e para në ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen Sevilla – Dortmund, janë shënuar katër gola, tre në portën e Sevillas, ndërsa një te porta e Dortmundit, raporton koha.mk.

Për Borussian shënuan Dahoud dhe Haaland në dy herë Haaland, kurse, për vendasit shënoi Suso.

Ndërkaq, pjesa e parë në ndeshjen Porto – Juventus u mbyll me rezultat 1:0 për portugezët. Golin e vetëm e shënoi Taremi.