Mbretëresha e popit paguhet miliona dollarë për performancën e shkurtër në “Eurosong”

8

Ikona e popit Madonna disa muaj më parë ka lënë të kuptohet se mund të paraqitet në pjesën përmbledhëse të mbrëmjes së fundit të “Eurosong”, e cila do të mbahet në Izrael nga 14 deri në 18 maj. Ajo mori kritika të shumta të publikut dhe të adhuruesve, për shkak se, pavarësisht situatës komplekse politike në Izrael, ajo do të performojë në natën finale të “Eurosong”. Madonna pas disa muajsh heshtje e pranoi se do të këndojë përpara një publiku të madh në Tel- Aviv.

Për këtë performancë, Madonna, sipas mediave izraelite, do ta marrë një pagesë marramendëse prej tre milionë dollarësh. Përveç kompensimeve bujare, të gjitha shpenzimet shtesë, përfshirë transportin, akomodimin në hotelin luksoz dhe aktivitetet shtesë, do të mbulohen nga miliarderi izraelit Sylvan Adams. Ai, përndryshe, është pronar i kompanisë më të madhe kanadeze për shitblerje të pasurive të patundshme dhe filantrop i cili mbështet projekte të shumta sportive dhe mjekësore në Kanada dhe Izrael, shkruan KOHA Ditore.

Image

Me këtë performancë, Madonna edhe një herë do ta konfirmojë se ende është një nga këngëtarët më të paguara në botë, megjithëse nuk performon më aq shpesh. Për çdo performancë të saj, mbretëresha e popit i inkason madje deri në disa milionë dollarë.

Comments are closed.