Marcelo e pranon se mund t’i bashkohet Juventusit

Muajve të fundit është raportuar se Cristiano Ronaldo është duke bërë përpjekje ta bindë Marcelon t’i bashkohet atij në Torino, dhe tani edhe vetë braziliani sugjeron se është i hapur për kalim në Serie A një ditë, transmeton Gazeta Express, përcjell gazeta KOHA. Ai e ka lartësuar Juventusin, duke e quajtur ekip të frikshëm.

“Po flasim për një ekip të frikshëm. E mbaj mend se e përcillja shumë në kohën kur luante Pavel Nedved. I kam shkëmbyer fanellat me të”, tha Marcelo.

Megjithatë, ai këmbëngul se është lojtari i Real Madridit duke i mohuar thashethemet që e lidhin me Juventusin.

“Jam ende lojtar i Real Madridit dhe kam kontratë. Nuk e di nga burojnë këto thashetheme. Do të tregoja sikur të kishte bisedime apo marrëveshje”, deklaroi Marcelo.