Maradona jep dorëheqje nga skuadra e Gimnasias

8

Klubi argjentinas Gimnasia LP ka konfirmuar se Diego Maradona ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të ekipit. Ditë më parë u raportuar se Maradona do të dorëhiqej nëse presidenti i klubit Gabriel Pellegrino nuk do të garonte për t’u rizgjedhur. Kështu edhe ndodhi, transmeton Gazeta Express, përcjellë gazeta Koha.

“Maradona nuk është më trajner i Gimnasia”, ka konfirmuar klubi. “Trajneri i ekipit rezervë Mariano MAssera do ta udhëheqë ekipin kundër Arsenal Sarandi”, thuhet tutje në njoftim.

59-vjeçari u emërua në shtator dhe i kishte ndryshuar gjërat për të mirë, duke i fituar tri nga pesë ndeshjet e tij si trajner.

Comments are closed.