Maqedoni, edhe në ditët në vijim moti do të jetë me temperatura mbi mesataren

2

Vazhdon periudha e motit të ngrohët me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të viti.

Ditën e premte dhe të shtunën do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, deklarojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Nga atje thonë se nesër temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri më 10 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të lëvizin prej 23 deri më 30 gradë celsius.

Comments are closed.