Majko “merr drejtimin” e Qeverisë

Gjuha e trupit tregon se Gramoz Ruçi dhe Elisa Spiropali nuk kanë rënë dakord për diçka sot në Kuvend. Ministrja për Parlamentin është fotografuar teksa afrohet për të komunikuar pranë kreut të Parlamentit, por ky i fundit duket “i prerë” në qëndrimin e tij.

Ndërkohë, në mungesë të kryeministrit Edi Rama, ka qenë Pandeli Majko, ministër i Diasporës, që ka marrë “drejtimin” e Qeverisë. Majko ka qenë në qendër të diskutimeve me kolegët e tjerë.