Londër, arrestohen 4 shqiptarë me kokainë dhe 340.000 sterlina “cash”

56

Policia londineze njoftoi arrestimin e 4 shqiptarëve pjesë e grupi të strukturuat kriminal të cilëve iu kapën  £340,000 “cash” dhe një sasi kokaine me vlerë £400,000.

Operacioni skuadrës së  Organised Crime Partnership, bashkë me  NCA u zhvillua të mërkurën në disa adresa në  Londër dhe Essex.

Rrustem Dauti, 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai, 32 vjeç u arrestuan në Cambridge Road North, Chiswick, nga ku iu sekuestruan  £100,000 “cash”. Më pas do të arrestohej  Florian Meshi, 22 vjeç për mbajtje të dokumenteve të falsifikuara dhe shitje droge.

Në shtëpinë e Rustem Dautit u gjetën £140,000 “cash” përfshi përzierës droge dhe kokainë. Ndërsa Azem Gashi, 26, vjeç u kap me 4 kile kokainë dhe £100,000 “cash”./TCH