Lojtari i Feyenoordit godet me top tifozët e Ajaxit (VIDEO)

Lojtari i huazuar nga Watford, i cili ka bërë 24 paraqitje me kryesuesit aktualë të Eredivisie, ka inatosur tifozët e Ajax Amsterdam duke reaguar ndaj një topi të hedhur drejt tij nga turma. Dhe nuk është çudi që mbështetësit e Ajax reagua keq, me disa që madje hodhën objekte drejt Berghuis. Një send i paidentifikuar duket se e ka goditur lojtarin e përfaqësueses holandeze prapa kokës, dhe ai duhet të trajtohej nga mjekët e Feyenoord. Nuk duhej shumë për sfidën të shpërthente. Këtë sezon përballja e urryer luhet për titullin kampion. Me fitoren e së dielës Ajax Amsterdam ka ngushtuar diferencën në vetëm tre pikë nga kryesuesit e Feyenoord.