Lojtarët që mund të largohen dhe prioritetet e çdo klubi të Ligës Premier për sezonin 2019/20

2

Tashmë është hapur afati i transferimeve në Ligën Premier për sezonin 2019/2020. Skuadrat kanë filluar t’i kompletojnë transferimet e para, por kanë edhe lojtarë që mund t’u largohen dhe transferimet primare.

Pritet që në Angli të zhvillohet një verë e nxehtë sa iu përket transferimeve dhe largimeve të lojtarëve me disa trajnerë që mund ta shohin veten në një karrige të nxehtë.

Këtu është një listë e 19 skuadrave që në sezonin e ri do të luajnë në Ligën Premier, gjersa do presim edhe dyshen Derby – Aston Villa, se cila do të inkuadrohet në ligë nga Championshipi.

Arsenal

Transferimi primar: Nicolas Pepe

Lojtarët që mund të largohen: Petr Cech, Mohamed Elneny, Henrikh Mkhitaryan, Aaron Ramsey, Mesut Ozil, Stephan Lichsteiner, Shkodran Mustafi, Danny Welbeck, Carl Jenkinson, Granit Xhaka, Nacho Monreal.

Çfarë iu duhet: Mbrojtës i klasit të lartë botëror.

Bournemouth

Transferimi primar: Ademola Lookman

Lojtarët që mund të largohen: Ryan Fraser, Callum Wilson, David Brooks, Nathan Ake, Artur Boruc.

Çfarë iu duhet: Portier.

Brighton & Hove Albion

Transferimi primar: Oliver McBurnie

Lojtarët që mund të largohen: Lewis Dunk, Jurgen Locadia, Pascal Gross, Bruno.

Çfarë iu duhet: Golashënues

Burnley

Transferimi primar: Jonjoe Kenny

Lojtarët që mund të largohen: James Tarkowski, Peter Crouch, Joe Hart, Stephen Ward, Anders Lindegaard.

Çfarë iu duhet: Mesfushor kreativ

Chelsea

Transferimi primar: Philippe Coutinho (if transfer ban is lifted)

Lojtarët që mund të largohen: Eden Hazard, N’Golo Kante, Callum Hudson-Odoi, Danny Drinkwater, Gary Cahill, Andreas Christensen.

Çfarë iu duhet: Zëvendësimi i Eden Hazard.

Crystal Palace

Transferimi primar: Michy Batshuayi

Lojtarët që mund të largohen: Wilfried Zaha, Julian Speroni, Bakary Sako, Aaron Wan-Bissaka, Papa Souare, Christian Benteke.

Çfarë iu duhet: Golashënues.

Everton

Transferimi primar: Bertrand Traore

Lojtarët që mund të largohen: Idrissa Gueye, the demola Lookman, Yannick Bo lasie, Oumar Niasse, Richarlison, Kurt Dried, Leighton Baines, Phil gielka Hell, James McCarthy, Jonjoe Kenny.

Çfarë iu duhet: Transferimi i Kurt Zoumas ose zëvendësimi i tij.

Leicester City

Transferimi primar: Youri Tielemans

Lojtarët që mund të largohen: Danny Simpson, Ben Chilwell, Wes Morgan, Shinji Okazaki, Christian Fuchs, Harry Maguire.

Çfarë iu duhet: Transferimi i Youri Tielemens apo zëvendësuesi i tij.

Liverpool

Transferimi primar: Julian Brandt

Lojtarët që mund të largohen: Alberto Moreno, Daniel Sturridge, Adam Lallana, Simon Mignolet.

Çfarë iu duhet: Nuk ka ndonjë lojtar që iu duhet momentalisht.

Manchester City

Transferimi primar: Rodri

Lojtarët që mund të largohen: Gabriel Jesus, Leroy Sane, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Fabian Delph.

Çfarë iu duhet: Mbrojtës qendror

Manchester United

Transferimi primar: Kalidou Koulibaly

Lojtarët që mund të largohen: David De Gea, Paul Pogba, Eri Bailly, Alexis Sanchez, Juan Mata, Romelu Lukaku, Anthony Mira, Andreas Pereira, Marcos Rojo, Ander Herrera, Antonio Valencia, Matteo Darmian.

Çfarë iu duhet: Mbrojtës i klasit botëror

Newcastle United

Transferimi primar: Wesley Moraes

Lojtarët që mund të largohen: Jonjo Shelvey, Salomon Rondon, Isaac Hayden, Kenedy, Sean Longstaff, Mohamed Diame.

Çfarë iu duhet: Golahënues nëse Rondon largohet

Norwich City

Managerial movement: 1/25

Transferimi primar: Kalvin Phillips

Lojtarët që mund të largohen: Ben Godfrey, Max Aarons.

Çfarë iu duhet: Eksperienca në Ligën Premier

Sheffield United

Transferimi primar: Britt Assombalonga

Lojtarët që mund të largohen: Gary Madine, Kieran Dowell, Scott Hogan, Marvin Johnson, Richard Stearman.

Çfarë iu duhet: : Eksperienca në Ligën Premier

Southampton

Transferimi primar: Aleksandar Mitrovic

Lojtarët që mund të largohen: Charlie Austin, Shane Long, Steven Davis, Fraser Forster, Cedric Soares, Mohamed Elyounoussi, Guido Carrillo, Sofiane Boufal.

Çfarë iu duhet: Përforcime në mbrojtje.

Tottenham Hotspur

Transferimi primar: Tanguy Ndombele

Lojtarët që mund të largohen: Kieran Trippier, Fernando Llorente, Victor Wanyama, Christian Eriksen, Toby Alderweireld.

Çfarë iu duhet: Mesfushor qendror.

Watford

Transferimi primar: Mateo Musacchio

Lojtarët që mund të largohen: Heurelho Gomes, Isaac Success, Abdoulaye Doucoure, Andre Gray, Miguel Britos, Tommie Hoban.

Çfarë iu duhet: Opsione në sulm.

West Ham United

Transferimi primar: Maxi Gomez

Lojtarët që mund të largohen: Winston Reid, Marko Arnautovic, Jack Wilshere, Declan Rice, Javier Hernandez, Andy Carroll, Samir Nasri, Adrian.

Çfarë iu duhet: Sulmues nëse Arnautovic largohet

Wolverhampton Wanderers

Transferimi primar: Salomon Rondon

Lojtarët që mund të largohen: Ivan Cavaleiro, Ruben Neves, Helder Costa, Adama Traore.

Çfarë iu duhet: Dy qendër mbrojtës.

Comments are closed.