Lojtarët e Boca Juniors përplasen me policinë pasi u eliminuan nga Copa Libertadores

16

Tetë persona nga Boca Juniors u arrestuan të hënën në mbrëmje, pasi lojtarët dhe stafi u përplasën me policinë pas eliminimit të tyre nga Copa Libertadores.

Boca barazoi 0-0 me Atletico Mineiro në Brazil të hënën, që do të thotë që të dy ndeshjet përfunduan pa gola, para se nikoqirët të fitonin në penallti.

Skuadra argjentinase u mërzit pas një vendimi të diskutueshëm të VAR-it në ndeshjen e dytë, para eliminimit të tyre përfundimtar.

Zemërimi dhe bezdia nga eliminimi çuan në skena të shëmtuara pas ndeshjes në tunelet e stadiumit, ndërsa lojtarët e Bocas u përpoqën të fitonin të drejtën e hyrjes në zhveshtoren e Mineiros dhe u përplasën me sigurinë dhe policinë.

Videoja e parë tregon Carlos Izquierdoz dhe Marcos Rojo që dyshohet se po luftonin (rrahën) me sigurinë.