Liverpul 900 ditë pa mposhtje në terrenin vendor

0

Ekipi udhëheqës në Kampionatin anglez të futbollit Liverpul,  900 ditë të tëra  nuk din për mposhtje në terrenin vendor, ndërsa  më të lumtur do të ishin kur atë seri  do ta vazhdonin edhe sonte.

“Të kuqtë”  e presin Mançester sitin  në derbin e madh, ndërsa edhe pse  është nëntor dhe  relativisht fazë e hershme nga kampionati,  ndeshja mund të jetë edhe e rëndësishme për titullin,  nëse feston Liverpul. Ashtu mund t’i shmangen  9 pikëve të rënda të arritura  në lidhje me “qytetarët”.

Mposhtja e fundit e Liverpulit në vend ishte  nga Kristal Palas, në prill të vitit 2017. Prej atëherë, ekipi nën shkopin e gjermanit Jirgen Klop,  në terren të tij ka luajtur 45 ndeshje dhe  ka arritur  35 fitore.

Comments are closed.