Liverpooli sfidon skuadrat gjermane

15

Skuadra e Liverpulit ka shprehur interesim për sulmuesin e Salzburgut, Karim Adejemi.

Mirëpo gjatë kohë skuadrat si Bajerni i Munihut, Borusia Dortmund dhe Lajpcigu, po shikojnë nga afër situatën e tij,i  cili me paraqitjet e tij ka fituar një ftesë në kombëtaren gjermane.

Pavarësisht interesimit të Liverpullit, Adejemi do të dëshironte një lëvizje në Bundesligë, vlera e të cilit është rreth 40 milionë euro.