Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiagos

E ardhmja e Thiago Alcantaras te Liverpooli nuk është e sigurt, pasi ai mund të largohet këtë verë nga klubi anglez.

Mesfushori spanjoll u bashkua me gjigantin anglez në verën e vitit 2020 dhe ai ka kontratë me The Reds deri në vitin 2024.

Megjithatë drejtuesit e klubit kanë marrë vendim që mos t’i ofrojnë rinovimin e kontratës dhe mund ta shesin lojtarin këtë afat kalimtar veror.

Advertisements

32-vjeçari ka zhvilluar vetëm 28 ndeshje këtë edicion nga 52 sa ishte totali, duke mos arritur të shënoj as një gol dhe duke asistuar vetëm një herë.

Alcantara ka pasur probleme të shumta me lëndimet dhe kjo është arsyeja që The Reds duan të heqin dorë nga ai pasi spanjolli ka edhe një pagë të lartë.

The Sun ka raportuar se Liverpooli mund ta lejoj largimin e spanjollit këtë verë nëse vije një ofertë prej rreth 20 milionë euro për të.

Dy skuadrat spanjolle, Barcelona dhe Atletico Madrid kanë shprehur interesim për mesfushorin, por ende pa bërë ndonjë ofertë zyrtare.