Lideri i BDI-së Ahmeti pret në takim kryeministrin Hoti

22

Shkup, 23 tetor – Bashkëbisedim vëllazëror me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Shkup.

Urova Kryeministrin Hoti për marrëveshjen e firmosur në Uashington dhe e inkurajova si dhe mbështeta në përpjekjet për njohje reciproke me Serbinë nëpërmjet të dialogut të lehtësuar nga miqtë tanë në 🇺🇸 dhe 🇪🇺, ka shkruar mes tjerave Ahmeti.

Publiée par Ali Ahmeti sur Vendredi 23 octobre 2020