Levante ia shuan ëndrrën Real Madridit të jetë në krye të tabelës

3

Ndeshja e sontme mes Real Madridit dhe Levantes përfundoi me rezultat 1-0 në favor të Levantes.

“Madrilenët” nuk arritën të shënonin në mënyrë që të dilnin në vendin e parë në tabelë.

Tash ata gjenden në pozitën e dytë me 53 pikë, dy më pak se rivalët e tyre Barcelona.

Comments are closed.