Lesteri i shkaktoi humbje të re Man Cityt

Lester, 26 dhjetor – Mançester Siti e pësoi humbjen e dytë për vetëm pesë ditë. Ekipi i Pep Guardiolës humbi me rezultatin 1:2 në Lester dhe tani gjendet shtatë pikë pas liderit Liverpul.

Qytetarët tani gjenden në vendin e tretë në tabelë, pasi Totenhemi i kaloi pas fitores në Londër ndaj Burnemouthit me rezultatin 5:0.

Rezultatet e xhiros së 19-të:

Fulam – Volvs 1:1
Barnli – Everton 1:5
Kristal Palas – Kardif 0:0
Lester – Mançester Siti 2:1
Liverpul – Njukasël 4:0
Manpester Junajted – Hadersfild 3:1
Totenham – Burnemouth 5:0

Në këtë moment janë duke luajtur Brajton – Arsenal dhe më vonë Uotford Çelsi.