Lëndohet Hazard, humb “El Clasicon”

7

Lajme të këqija për Realin e Madridit në prag të “El Clasicos” së parë të sezonit. Klubi “Los Blancos” ka humbur shërbimet e mesfushorit sulmues, Eden Hazard, i cili pritet të mos jetë i gatshëm për duelin e 18 dhjetorit kundër Barcelonës.

Belgu ka pësuar një frakturë në kyçin e këmbës së djathtë, ku u përplas me shokun e tij në kombëtare, Thomas Meunier në sfidën e UEFA Champions League mes Realit dhe Paris Saint Germain. Kjo sjellë dhimbje koke për Zinedine Zidane, i cili duhet të bëj plane pa Hazard për duelin e “Camp Nou”.

Gjithashtu, belgu 27-vjeçar mbyll edhe zyrtarisht vitin 2019, ku pritet të rikthehet në fushë në fillim të vitit të ardhshëm. Nga ky lajm ndryshojnë edhe planet e Zizu, që për duelin ndaj katalanasve do ta rreshtojë skuadrën nën modulin 4-4-2, me Gareth Bale dhe Karim Benzema në sulm.

Ndërkohë, Marcelo është gjithashtu në dyshim për ndeshjen pasi ai pësoi një tërheqje muskulare, por duhet t’i nënshtrohet të tjera vizitave mjekësore.

Comments are closed.