Lamtumirë Venger!

23

Megjithëse duket paksa e pabesueshme fillimisht, por Venger do të largohet nga Arsenali në fundin e këtij sezoni.  Sipas të gjitha gjasave, ky largim është i pashmangshëm dhe në Angli janë duke menduar për emrin që pritet të zëvendësojë Vengerin. “Daily Mail” raporton se Fabio Kapelo pritet të marrë drejtimin e anglezëve për sezonin e ardhshëm. Trajneri i njohur italian e ka prishur kontratën e tij me Jiangsu Suning dhe nuk do të kishte probleme për nënshkrimin e kontratës së re me Arsenalin. Gjithashtu për stolin e londinezëve janë përmendur edhe emrat e Karlo Ançelotit dhe Thomas Tuchel.

Comments are closed.