Lampard bëhet trajner i një klubi anglez

Ish mesfushori i Chelsea, Man.City, dhe i përfaqësueses angleze,  Frenk Lamparde ka mbyllur karrierën e tij si futbollit tek ekipi i New York City ,në MSL në vitin 2016. Pas përfundimit të karrierës si futbollistë Lampard ka vendosur të bëhet trajner. Marrëveshja e parë për ish-mesfushorin e City-t tashmë është shumë pranë. “Sky Sports” në Angli bën me dije se Lampard është vetëm një hap larg marrëveshjes zyrtare me Derby County, që merr pjesë në Championship. Për Lampard është një mundësi për të nisur karrierën si trajner. pasi ky ekip nuk ka emër të keq si klub në Angli.