LAJMI I FUNDIT/Bie viktima e parë nga protestat në Liban, vritet një oficer

73

Një oficer i sigurisë u vra dhe më shumë se 170 demonstrues u plagosën sonte në protestat në kryeqytetin e Libanit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas deklaratës së Forcave të Sigurisë së Brendshme të Libanit, oficeri u sulmua nga protestuesit përderisa ai u përpoq të shpëtojë disa persona që ishin të bllokuar në një hotel që u sulmua nga demonstruesit në Bejrut.

Në demonstratat rreth Sheshit të Dëshmorëve në qendër të Bejrutin dhe ndërtesës së Parlamentit, 172 protestues u plagosën, prej të cilëve 55 janë shtruar në spital dhe 117 janë të trajtuar me auto-ambulantë, bëjnë të ditur nga Kryqi i Kuq i Libanit.

Comments are closed.