LAJMI FUNDIT: Koronavirusi, 41 të vdekur dhe 1022 të infektuar të ri

172

Në 24 orët e fundit janë kryer 3127 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1022 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus, ose 33 per qind e tyre. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 41 pacientë, ndersa janë shëruar edhe 680 persona.